Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Pamiętnikiem opiekuje się Meg

[ Powrót ]

Poniedziałek, 12 Stycznia;, 2009, 20:38

77. Na wolności!

Bardzo Wam dziękuję za ten pozytywny ładunek energii, jaki popłynął z Waszych komentarzy! Oto specjalnie dla Was, kolejny wpis :) Pozdrawiam gorąco z magicznego Torunia i zapraszam też do Marty Pears :)

* * * * * * * * * * * *

-Co ty robisz, Draco?- zapytał, patrząc na mnie swoim kamiennym spojrzeniem. Natychmiast przestałem się śmiać i zszedłem do niego, pal sześć poszarpaną odzież. -Ogarnij się.- polecił mi z niesmakiem.
-Dzień dobry panu.- przywitał się Dan, zbiegając również. On wyglądał równie pięknie jak ja, ale mój ojciec okiem nawet nie mrugnął. Zapytał tylko, czy jest ktoś z dorosłych, żeby podziękować za opiekę nade mną, więc Dan poleciał szukać babci (ha, ha, ha), a ja ruszyłem do łazienki, żeby się trochę przyczesać i obmyć.
Kiedy wróciłem, ojciec doprowadził moje ubranie do schludnego wyglądu jednym zaklęciem. Dan stał razem ze swoją babcią, anielsko uśmiechniętą i patrzył na mnie z wyrazem jednoznacznie świadczącym o tym, co czuje do tej kobiety. Zdusiłem w sobie śmiech, pożegnałem się z nim i z babcią a potem wyszedłem za ojcem.
Przez chwilę szliśmy obok siebie w milczeniu. Z każdą stopą oddalającą mnie od domu Dana znikał mój fantastyczny humor oraz energia. Prawdę mówiąc, nie miałem ochoty iść teraz do szpitala, a tam właśnie zmierzaliśmy.
-Mama już… jest zdrowa?- zapytałem. Ojciec obrzucił mnie dziwnym spojrzeniem.
-Nie była chora.- podkreślił niechętnie. -Czuje się lepiej, jeśli o to ci chodzi. Gdy wychodziłem, podawali jej coś do jedzenia.
-Więc… więc mam siostrę?- zapytałem, a kiedy on potwierdził, poczułem nagle, jakbym spadł z bardzo wysokiej góry i się nie zabił.

18 lipca, niedziela, w domu

Widziałem ją. Mama trzymała ją w ramionach, kiedy weszliśmy na salę. Była taka… rozpromieniona.
-Draco! Zobacz, oto twoja siostrzyczka!- powiedziała radośnie, odchylając róg jasnego kocyka. -Chodź, przywitaj się z Laurą… to twój nowy braciszek, wiesz?- gaworzyła do małej. Przełknąłem ślinę i podszedłem.
Laura Malfoy. To nie może być moja siostra! , pomyślałem szybko i wyrwało mi się:
-Ja też byłem taki brzydki?
-Draco!- upomniał mnie ojciec ostrym szeptem, ale mama tylko się roześmiała i zaczęła kołysać dziecko.
-Spokojnie, wszystkie niemowlęta wyglądają właśnie tak. To stuprocentowa dziewczynka, bardzo zdrowa i dobrze rozwinięta.- powiedziała, uśmiechając się czule. -Po narodzinach nie wygląda się tak, jak ty teraz, synku. Laura będzie śliczna, zobaczysz, ma takie mądre, jasne oczy, zupełnie jak ty i tata.
Skoro ma takie same oczy, nie może być cudza…
-Czy ona… coś mówi?
-Synku, noworodki nie potrafią mówić.- mama roześmiała się znowu. -Ale poczekaj parę lat, będziesz mógł z nią porozmawiać. No, co, maleńka, co, śpij, kochana, śpij…- zanuciła mama cicho. Tata odchrząknął i podszedł do łóżka.
-Narcyzo, przyszliśmy specjalnie się z tobą zobaczyć.- powiedział bardzo cicho, ale ja i tak usłyszałem. Poczułem się nagle bardzo nie na miejscu przy mamie i mojej małej siostrze (postanowiłem w ramach aklimatyzowania się w nowej sytuacji używać tego określenia jak najczęściej). Spojrzałem na rodziców i chciałem powiedzieć, że idę do barku, ale oni chyba nie zwracali na mnie uwagi. Mama patrzyła na tatę ze zdumieniem i słuchała go, nie przestając tulić małej. Westchnąłem więc i wyszedłem cicho, a potem udałem się do baru. Zamówiłem sobie lody z czekoladową polewą i orzechami, ale kiedy kelnerka mi je podała, nie miałem na nie ochoty, choć przecież byłem głodny (w końcu nie zjadłem u Rogersów obiadu, a raczej go nie dostałem) i lody uwielbiam. Zmusiłem się jednak do spróbowania, choć w głowie miałem pełno myśli. Jedna królowała: co to będzie teraz, gdy mama i ta… Laura wrócą do domu? Jak będzie wyglądało nasze życie w czwórkę??

27 lipca, wtorek, 19:08, w domu

No więc tak: mama jest w domu od tygodnia i ta… moja siostra też. Wszystko jest kompletnie rozregulowane, mama dyryguje Stworkiem w najmniej oczekiwanych momentach, ciągle wysyła gdzieś ojca a mnie każe wiecznie być przy sobie, żebym podpatrzył, jak ona opiekuje się Laurą.
-Jak Laura trochę podrośnie, będziesz mógł mi pomóc i sam zająć się siostrą.- uśmiechnęła się do mnie. -Podaj proszę tamtą pieluszkę, tak, o, tę, dziękuję ci, synku!
No więc dobra: mogę jej pomagać, ale, kurczę, ILE MOŻNA?? Nie dość, że przedtem zmuszała mnie do kompletowania wyprawki, to teraz chce ze mnie jeszcze niańkę zrobić?! Co to, to nie, z grzeczności mogę raz czy dwa zobaczyć, jak ją kąpie czy coś, ale, na litość boską, nie co dzień i praktycznie bez przerwy! Protestuję, też mam wakacje i nie pozwolę, żeby ta Laura mi je zepsuła!
O, nie, znowu mama mnie woła… że też ja nie umiem zrobić jej przykrości i na wszystko się zgadzam! Czasem myślę, że jestem stanowczo zbyt dobrym synem.

31 lipca, sobota,22:57, w domu

Mam dość. Połowa wakacji za mną a ja czuję się bardziej uchetany, niż po wszystkich egzaminach razem wziętych. Mam chyba jakieś prawa???

5 sierpnia, czwartek, 15:09, w pociągu relacji Londyn - Coast New

Może i jestem dobrym synem, ale jestem też chyba dobrym strategiem i adwokatem własnych spraw. Sam siebie chyba zacznę podziwiać za to, że wyrwałem się z tego kinder - garden , jakim stał się tymczasowo (o, nie, Draco: nie tymczasowo , tylko na stałe , uświadom to sobie wreszcie!) mój dom.
Ojciec wysłuchał mnie z uwagą a potem powiedział tylko ‘Dobrze’ i zostawił mnie w bibliotece (tylko ‘dobrze’ za ten przygotowywany pieczołowicie, przekonujący opis mojej męczarni w domu oraz delikatności wobec uczuć mojej matki?! Szczyt!) a w dwie godziny później, kiedy poszliśmy się przejść do ogrodu po kolacji, podczas gdy mama usypiała Laurę, rozmawialiśmy o wszystkich drobnych sprawach, jak zawsze, jak zawsze przed narodzeniem się mojej siostry. To była naprawdę duża ulga, poczuć wreszcie powiew normalności w tym dusznym domu.
W pewnej chwili ojciec oznajmił mi, że powinniśmy już wracać, bo robi się późno, a ja muszę jutro rano wcześnie wstać.
-Dlaczego?- skrzywiłem się mimowolnie, bo od razu pomyślałem o tym dziecku. -Mama gdzieś wychodzi i mam się zająć siostrą?
-Skąd.- ojciec niemalże prychnął i spojrzał na mnie jakoś łagodniej. -Państwo Rogers wyjeżdżają jutro o dziewiątej czternaście z King’s Cross do Coast New na dwa tygodnie, zabiorą cię po drodze.
-Chcesz powiedzieć, że jadę z nimi do Coast New?- przyznam się, że wybałuszyłem oczy. Coast New - letnia mekka znużonych miejskim życiem londyńczyków, najbardziej modne miejsce w czarodziejskich biurach podróży! To jest COŚ! -Czy może źle zrozumiałem?
-Zabierają też tę małą od Parkinsonów, więc jeśli chcesz jutro być wypoczęty, radziłbym ci iść się już spakować i położyć spać. Obudzę cię jutro o siódmej.- z tymi słowy ojciec odwrócił się i, zostawiając mnie w połowie ścieżki, poszedł w kierunku bramy ogrodu, zapewne po to, by podczas zwykłej, wieczornej przechadzki wypalić cygaro „dla uspokojenia i oczyszczenia umysłu”, jak kiedyś powiedział do jakiegoś znajomego.
Dopiero po paru minutach uświadomiłem sobie, że to nie sen: ja, Dan i Pansy jedziemy jutro do Coast New! Byłem tak uszczęśliwiony, że trochę za głośno pobiegłem do swojego pokoju, budząc małą lecz zignorowałem ciche upomnienia mamy i wyjąłem z szafy wielką torbę. Nieomal chciało mi się skakać z radości i rzucać śliwkami w mugoli (podobno bardzo często to robiłem, gdy miałem troszkę więcej lat, niż Laura), Coast New z Danem i Pansy! Nie mogło być piękniejszej nagrody za to wiecznie zgrywanie asystenta niańki, no po prostu nie mogło!
Migiem spakowałem się i położyłem spać, jak kazał ojciec, ale długo jeszcze z emocji nie mogłem zasnąć. Gdy to już nastąpiło, miałem wrażenie, że w pięć minut później usłyszałem głos ojca:
-Draco, wstawaj, bo się spóźnisz! Państwo Rogers będą tu za kwadrans.

A teraz jedziemy sobie w stronę Coast New, Pansy mówi, że jeszcze trzy godziny drogi przed nami. Fatalna wiadomość, trzy godziny, a my już pożarliśmy wszystkie kanapki i słodycze, które miały starczyć na sześć godzin podróży (po drodze mieliśmy dwugodzinny postój w jakimś miasteczku o etruskich korzeniach, gdzie były fantastyczne przybytki wróżbitów oraz „święte miejsca”)!
-Trzeba załatwić jakieś zapasy.- mówi Dan, a ja się z nim zgadzam. No, to włączamy funkcję: zabawa!

Komentarze:


Sheldon
Czwartek, 12 Lutego, 2015, 23:41

I'll call back later <a href=" http://www.corkheritagepubs.com/literature/#racing ">suprax 100 mg</a> &#8230;humm this is getting tedious and it&#8217;s not quite as obvious as I thought it would be&#8230; I also thought I could find a link or chart to back me up but capital investment doesn&#8217;t seem to be an easy graph to find&#8230; still though Warren Buffet said it so it must be true.

 


Sheldon
Czwartek, 12 Lutego, 2015, 23:41

I'll call back later <a href=" http://www.corkheritagepubs.com/literature/#racing ">suprax 100 mg</a> &#8230;humm this is getting tedious and it&#8217;s not quite as obvious as I thought it would be&#8230; I also thought I could find a link or chart to back me up but capital investment doesn&#8217;t seem to be an easy graph to find&#8230; still though Warren Buffet said it so it must be true.

 


Silas
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

What sort of music do you like? http://www.taylorlandlimited.co.uk/about/ instant unsecured loan Added Joe Pavelski, who scored his first goal of the season: “Idiots are idiots out there. Dan is a world-class defenseman ... (Lapierre saw) straight numbers (in front of him). There’s guys in the league that will target that ... It doesn’t matter, they’ll just go. It (stinks). Guys responded appropriately.”

 


Silas
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

What sort of music do you like? http://www.taylorlandlimited.co.uk/about/ instant unsecured loan Added Joe Pavelski, who scored his first goal of the season: “Idiots are idiots out there. Dan is a world-class defenseman ... (Lapierre saw) straight numbers (in front of him). There’s guys in the league that will target that ... It doesn’t matter, they’ll just go. It (stinks). Guys responded appropriately.”

 


Jacques
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Could I borrow your phone, please? http://www.taylorlandlimited.co.uk/contact/ instant short term loans for students &ldquo;As we have stated before, we are aware of no economic development grants, targeted tax incentives, government contracts or board appointments received by Star Scientific or Jonnie Williams during this Administration,&rdquo; Keeney said. &ldquo;As an attorney, certainly Senator Peterson [sic] understands this office&rsquo;s not discussing the details of matters pending in the legal process. And, as a legislator, certainly Senator Peterson [sic] is aware that Virginia&rsquo;s disclosure requirements do not pertain to the families of elected officials.&rdquo;

 


Jacques
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Could I borrow your phone, please? http://www.taylorlandlimited.co.uk/contact/ instant short term loans for students &ldquo;As we have stated before, we are aware of no economic development grants, targeted tax incentives, government contracts or board appointments received by Star Scientific or Jonnie Williams during this Administration,&rdquo; Keeney said. &ldquo;As an attorney, certainly Senator Peterson [sic] understands this office&rsquo;s not discussing the details of matters pending in the legal process. And, as a legislator, certainly Senator Peterson [sic] is aware that Virginia&rsquo;s disclosure requirements do not pertain to the families of elected officials.&rdquo;

 


Elroy
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

When do you want me to start? http://www.taylorlandlimited.co.uk/contact/ loan approval system MPs will be given a vote on the new EU deal next week &ndash; which is expected to be opposed by dozens of Conservatives who have demanded that Britain opt-out of all pan-European crime and justice measures.

 


Elroy
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

When do you want me to start? http://www.taylorlandlimited.co.uk/contact/ loan approval system MPs will be given a vote on the new EU deal next week &ndash; which is expected to be opposed by dozens of Conservatives who have demanded that Britain opt-out of all pan-European crime and justice measures.

 


Rodrigo
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Have you got a current driving licence? http://www.taylorlandlimited.co.uk/sell-your-land/ instant transfer loans Defense lawyer Eric Breslin persuaded White to admit Crupi may have had a private arrangement with Madoff when it came to her credit card charges, and forced the witness to acknowledge that the company may have been doing business out-of-town unbeknownst to her.

 


Rodrigo
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Have you got a current driving licence? http://www.taylorlandlimited.co.uk/sell-your-land/ instant transfer loans Defense lawyer Eric Breslin persuaded White to admit Crupi may have had a private arrangement with Madoff when it came to her credit card charges, and forced the witness to acknowledge that the company may have been doing business out-of-town unbeknownst to her.

 


Douglass
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Do you have any exams coming up? http://www.taylorlandlimited.co.uk/news/ home loan sacramento california He forecast that gross domestic product would be flat in the third quarter, after eight consecutive quarters of decline, and growth would return in the last three months of the year before consolidating in 2014.

 


Douglass
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Do you have any exams coming up? http://www.taylorlandlimited.co.uk/news/ home loan sacramento california He forecast that gross domestic product would be flat in the third quarter, after eight consecutive quarters of decline, and growth would return in the last three months of the year before consolidating in 2014.

 


Anthony
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Through friends http://www.taylorlandlimited.co.uk/about/ hard money loans california From the beginning of training camp until the end of the season, players see each other as much if not more than they see their families. That doesn’t mean they know their teammates very well or have any idea what they do once they leave the locker room, but it’s not likely that any of the Patriots thought they had a potential murderer among them.

 


Anthony
Piątek, 13 Lutego, 2015, 00:37

Through friends http://www.taylorlandlimited.co.uk/about/ hard money loans california From the beginning of training camp until the end of the season, players see each other as much if not more than they see their families. That doesn’t mean they know their teammates very well or have any idea what they do once they leave the locker room, but it’s not likely that any of the Patriots thought they had a potential murderer among them.

 


Jessica
Piątek, 13 Lutego, 2015, 01:41

I'm on work experience <a href=" http://www.web-directories.ws/blog/#efficient ">get paxil</a> Founded in 2006, the Texas Border Volunteers began as a citizen response to the growing amount of property damage occurring on the wide swath of private ranch land in Brooks County, Texas, an area 70 miles north of the U.S.-Mexico border. The county is home to the final border patrol checkpoint before human and drug smugglers funnel their inventory north. To get around the border patrol station, drivers often unload their cargo on desolate county roads and smuggle it through the dusty Texas fields for dozens of miles where they can hide among the thick landscape, sometimes for days.

 


Jessica
Piątek, 13 Lutego, 2015, 01:41

I'm on work experience <a href=" http://www.web-directories.ws/blog/#efficient ">get paxil</a> Founded in 2006, the Texas Border Volunteers began as a citizen response to the growing amount of property damage occurring on the wide swath of private ranch land in Brooks County, Texas, an area 70 miles north of the U.S.-Mexico border. The county is home to the final border patrol checkpoint before human and drug smugglers funnel their inventory north. To get around the border patrol station, drivers often unload their cargo on desolate county roads and smuggle it through the dusty Texas fields for dozens of miles where they can hide among the thick landscape, sometimes for days.

 


Charlie
Piątek, 13 Lutego, 2015, 01:41

Have you seen any good films recently? <a href=" http://www.web-directories.ws/blog/#secret ">can take paxil klonopin together</a> Egypt will quickly become a failed state should people hostile to western civilization slow the flow of dollars that prop up Egypt’s facade of a government return to power. That path does NOT lead to prosperity and a productive, modern Egypt showing other Arab states how a better future can be possible. Democracy is choices, but a successful democracy requires wise choices.

 


Charlie
Piątek, 13 Lutego, 2015, 01:41

Have you seen any good films recently? <a href=" http://www.web-directories.ws/blog/#secret ">can take paxil klonopin together</a> Egypt will quickly become a failed state should people hostile to western civilization slow the flow of dollars that prop up Egypt’s facade of a government return to power. That path does NOT lead to prosperity and a productive, modern Egypt showing other Arab states how a better future can be possible. Democracy is choices, but a successful democracy requires wise choices.

 


Winston
Piątek, 13 Lutego, 2015, 01:41

I never went to university <a href=" http://weblinksonline.co.uk/tutorials.html#proud ">15 mg abilify</a> &#8220;They hacked into our Skype account about a week ago and sent a virus to all the contacts in it. Every time they do something like that, we know we are doing our jobs&#8221; said Summer Ajlouni, founder of Syria al-Shaab in a report by Dan Rather of HDNet.

 


Winston
Piątek, 13 Lutego, 2015, 01:41

I never went to university <a href=" http://weblinksonline.co.uk/tutorials.html#proud ">15 mg abilify</a> &#8220;They hacked into our Skype account about a week ago and sent a virus to all the contacts in it. Every time they do something like that, we know we are doing our jobs&#8221; said Summer Ajlouni, founder of Syria al-Shaab in a report by Dan Rather of HDNet.

« 1 330 331 332 333 334 335 336 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 





  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki