Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Tajemniczy Pokój Życzeń

Tekst pochodzi ze strony: http://mugglenet.com/jkrcom/jkrcomdoor.shtml

Cóż... jest...tajemniczy...


O tym dziale strony JKRowling.com mówi się chyba najwięcej. Pokój Życzeń pozostawał tajemniczy do chwili, gdy został otwarty po raz pierwszy, by ujawnić nam tytuł szóstego tomu (po uporaniu się z zagadką, oczywiście).


W danej chwili jest zamknięty, ale JKR zaleca nam cierpliwość: drzwi otworzą się po raz kolejny, i kolejny, i kolejny. Co za nimi będzie? Może wskazówki dotyczące ostatniego horkruksa, data wydania siódmego tomu... kto to wie? Tylko Jo, a ona milczy jak grób.
Informacje zza Tajemniczych Drzwi


 • 29 czerwca 2004 roku: - Jo ujawniła tytuł szóstego tomu: "Harry Potter and the Half-Blood Prince" ("Harry Potter i Książę Półkrwi").

 • 16 sierpnia 2004 roku: - Jo podała nam cytat z części szóstej
  "He looked rather like an old lion. There were streaks-pasy of grey in his mane of tawny hair and his bushy eyebrows; he had keen yellowish eyes behind a pair of wire-rimmed spectacles and a certain rangy, loping grace even though he walked with a slight limp."

  "[Wyglądał jak stary lew.] W grzywie płowych włosów i w krzaczastych brwiach bieliły się siwe pasemka, spoza drucianych okularów wyzierały czujne, żółtawe oczy, a w całej postaci była jakaś szlachetna smukłość i sprężystość, mimo że lekko utykał." [HPiKP, str. 24; tłum. A. Polkowski]

 • 31 października 2004 roku: - Jo podała nam tytuły trzech rozdziałów KP.

  Rozdział   2: "Spinners End".

  Rozdział   6: "Draco's Detour" (Samotna przechadzka Dracona)

  Rozdział 14: "Felix Felicis"

 • 20 grudnia 2004 roku: - Jo ogłosiła, że "Książę Półkrwi" został ukończony:

  ... i przesłała nam świąteczny list:

  "Wiem, że wszyscy spodziewaliście się, że nastąpi to w ¦więta, ale jestem pewna, że Ci z was, którzy obchodzą Boże Narodzenie, mają lepsze rzeczy do robienia, niż walka z przeszkodami na drodze do mojego gabinetu. Natomiast Ci, którzy nie świętują w tym dniu, zdecydowanie woleliby nie czekać do dwudziestego piątego, więc...
  Harry Potter i Książę Półkrwi jest skończony i został dostarczony moim angielskim wydawcom, którzy mają nadzieję ogłosić datę jego wydania w ciągu najbliższych 24 godzin.

  Mimo, iż żartowałam, że VI tom ściga się z moim trzecim dzieckiem, to tak naprawdę miałam potrzebny mi czas na dokładne sprawdzenie rękopisu, aż do uzyskania pełnej satysfakcji i jestem tak szczęśliwa, jak zawsze, kiedy osiągam końcowy rezultat. I mam nadzieję, że poczujecie, że warto było czekać, aby ją w końcu przeczytać.

  Życzę wszystkim wspaniałych ¦wiąt oraz szczęśliwego i spokojnego 2005 roku.

  Z najlepszymi życzeniami

  J.K. Rowling"


 • 30 marca 2006 roku - drzwi otwarły się po raz piąty i otrzymaliśmy do rozwiązania test pod nazwą WOMBAT (nasz CHOMIK - patrz: Plotki).

 • 19 września 2006 roku - za drzwiami czekała na nas druga część testu WOMBAT.
 • 21 grudnia 2006 roku - Jo podała nam tytuł siódmego tomu: "Harry Potter and the Deathly Hallows".

Komentarze:


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 1534 bytes) in /public_html/jkr.php on line 749