Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Pomysły na prezenty- wykonaj to własnoręcznie!
Dział prowadzi Maxyria Flemence!
Zakładka do książki - aby ją zrobić będzie ci potrzebna kartka papieru, nici, nożyczki, linijka i kredki.
Wykonanie: Kartkę obetnij, aby miała kształt prostokąta o wymiarach 5cm x 15 cm Następnie ładnymi, ozdobnymi literami wypisz imię osoby, której podarujesz zakładkę, lub inny, dowolny tekst. Gdy już to zrobisz, wyczaruj płomień, który zrobi małą dziurkę na górze zakładki. Przez dziurkę przewlecz kolorowe nitki, zawiąż je i.....gotowe!

Brelok - będzie ci potrzebna glina, kawałek drucika i fajny wzór!
Wykonanie: Zanim zaczniesz lepić figurkę, wymyśl, co chcesz ulepić. Ja np. wybrałabym kota, bo przypomina mi Krzywołapa. Więc jeśli masz już wzór, możesz lepić (nagniataj glinę, aby miała lepszą konsystencję). Staraj się aby figurka była wyraźna. Do zrobienia oczu możesz użyć np. wykałaczki. Gdy ulepiłaś/eś swoją figurkę, na jej górze dolep kuleczkę. Zrób w niej dziurkę i wstaw do piekarnika na 15 min. Glina powinna stwardnieć. Teraz pomaluj swój prezent farbkami. Pomoże ci w tym różdżka jeśli pilnie śledziłeś formuły na Zaklęciach;). Przez dziurkę usytuowaną na górze breloka „przewlecz” drucik i zakręć go. Teraz możesz go dać swojej siostrze lub bratu!

Klasyczne korale – są bardzo stylowe. Szczególnie dla mam. Ale, żeby je wykonać potrzebujesz koralików w dowolnym kolorze, nitki, igły oraz odrobiny szczęścia. Oczywiście jeśli nigdy nie obchodziłeś się z igłą, proponuję użyć naparstka.
Wykonanie: Najpierw należy dobrać odpowiednią długość nitki- przymierz ją do swojej szyi. Jeśli jest dobra, możesz czytać dalej. Przez nitkę przewlecz igłę, aby było ci łatwiej nakładać koraliki. Teraz oblicz , ile koralików powinno być na nitce i zacznij nawlekać. Potem zakończ zaklęciem zapinającym.

Kubek jak malowany - czyli musisz zakupić kubek bez żadnego wzoru farby do szkła oraz gazety.Zestaw farb musi zawierać farbę konturową.
Wykonanie: Wygląd kubka zależy od okazji jego dostania. Jeśli pragniesz podarować go na Święta Bożonarodzeniowe, możesz namalować choinkę, ale jeśli na urodziny-namaluj napis: ”Sto lat!”. Gdy już ustalisz rysunek możesz przystąpić do malowania. Rozłóż gazety, aby nie pobrudzić powierzchni, na której będziesz malować. Najpierw proponuję narysować wzór bezbarwną farbą konturową, która jest ciemna , gdy jest jeszcze mokra, a po wyschnięciu jest już niewidoczna. Potem możesz pokolorować obrazek wszystkimi kolorami tęczy. Zapakuj kubek i ciesz się radością swojego taty!

Odnowienie: Pamiętaj, że wielką przyjemność może sprawić odnowienie jakiegoś ulubionego przedmiotu i np. narysowanie na nim czegoś. Jeśli babci popsuł się fotel bujany, możesz użyć zaklęcia Reparo i ładnie coś namalować.


PAMIĘTAJ! Bądź oryginalny. Nie rysuj ani nie rób czegoś, co postanowiły zrobić twoje koleżanki. Ale też nie wydziwiaj z prezentem- dziadkowi może nie spodobać się hip-hopowa czapka z jego imieniem!

Poniżej możesz wpisać swój pomysł na magiczny prezent!:


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 71 bytes) in /public_html/notki.php on line 748