Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 Sławni ludzie wśród czarodziejów
Dział prowadzi Maxyria Flamence


Ron i Harry uważają, że Historia Magii to nudny przedmiot. Owszem, też tak uważam, ale osoby, które stworzyły Hogwart oraz Ci, którzy są sławni wśród czarodziejów z różnych powodów, są godni uwagi. Mimu wielu sprzeczności losu udało mi się jednak sklecić dekalog najważniejszych osobistości wśród czarodziejów- tych ogarniętych dobrą i złą sławą. Oto oni :)

1.HARRY POTTER- Najsławniejszy i zarazem najmłodszy bohater dzisiejszych czasów. Będąc niemowlakiem pokonał wielkiego Czarnego Pana, w nieznany nam sposób. Po starciu z uśmiercającym zaklęciem Avada Kedavra na czole pozostała mu jedynie blizna w kształcie błyskawicy. Jednak stracił rodziców, zamieszkał z wujostwem i dopiero w wieku 11 lat dowiedział się, że jest czarodziejem. Jadąc do Hogwartu-Szkoły Magii i Czarodziejstwa poznał mnie, czyli Hermionę Granger oraz Rona Weasleya i od tej pory jesteśmy przyjaciółmi :-D .
2.BOWMAN WRIGHT(ur.1492 zm.1560)- pierwszy znany wynalazca złotego znicza, tym samym jeden z twórców Quiddicha. Wiadomo o nim tylko to, że urodził się w niewielkiej wiosce Linden w południowej Anglii. Potem z powodu wojen Goblinów przeniósł się do Szkocji. Plany związane z budową znicza zaczął tworzyć około cztery lata przed swoją śmiercią. Umarł na zawał serca :-|.

3.BERTIE BOTT- Słynny wynalazca i smakosz słodyczy. Jego najsłynniejszym wynalazkiem są "Fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta", których każdy szanujący się czarodziej powinien choć raz skosztować. Sam wymyślił około stu smaków, resztę wymyślili młodzi czarodzieje. Pan Bertie chętnie udziela wywiadów, jednak najchętniej sprzedaje słodycze w swoim sklepiku na ulicy Pokątnej w Londynie, który cieszy się niesamowitym powodzeniem wśród uczniów Hogwartu.

4.RODERICK PLIMPTON (ur.1889 zm.1987)- były szukający reprezentacji Wielkiej Brytanii. Do niego należy światowy rekord w najszybszym złapaniu znicza, który wynosi 3,5 sekundy. Pobicie starego wyniku (9.7 sek.) miało miejsce podczas światowych rozgrywek w Quiddichu w meczu Wielka Brytania przeciwko Rosji. Sam Roderick był bardzo przystojny, nawet mam jego plakat w mojej walizce ;-) . Dożył sędziwego wieku-98 lat i zmarł w rodzinnym mieście, Londynie.

5.ELLADORA KETTERIDGE- (ur.1656 zm.1729)- pierwsza osoba, która odkryła właściwości „XXX”. Spożywając eliksir mało co nie umarła, ale po włożeniu głowy do kubła pełnego wody dolegliwości ustały. Była bardzo atrakcyjną kobietą, mężczyźni ostro się za nią uganiali :-) . Uczyła się w Hogwarcie, należała do Ravenclawu. Wykorzystała swoje zdolności do warzenia eliksirów i stworzyła także rewelacyjny krem przeciwzmarszczkowy, który uratował ją przed okropnym starzeniem.

6. HENGIST Z WOODCROFT- prześladowany przez mugolskich agentów zmuszony był wyemigrować do Szkocji. Założył tam wioskę Hogsmeade, która jest teraz najchętniej odwiedzanym miejscem przez uczniów z Hogwartu. Oberżę „Trzy Miotły” uważa się za dom rodzinny Hengista, a na zrządzenie losu to moja ulubiona knajpka w miasteczku :-) . O samym zainteresowanym wiem tylko tyle, że miał żonę i liczne potomstwo, zawsze był optymistą i nie obchodził Bożego Narodzenia.7.Godryk GRYFFINDOR, Salazar SLYTHERIN, Rowena RAVENCLAW, Helga HUFFLEPUFF- założyciele Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Mieli bardzo zróżnicowane charaktery, jednak wspólnie stworzyli miejsce, gdzie przez wiele pokoleń uczyło się, uczy i będzie się uczyć :-) wiele setek młodych czarodziejów, którzy są przydzielani do czterech domów noszących nazwiska ich założycieli. Nie napiszę o nich za wiele, bo zajęłoby to zbyt dużo miejsca. Jeśli chcecie więcej wiedzieć-zajrzyjcie do Historii Hogwartu :P.
8.KORNELIUSZ KNOT- współczesny Minister Magii, bardzo roztrzepany. Zawsze nosi ze sobą melonik na głowę. W sumie dobrze dyryguje całym światem czarodziejów, jednak według mnie bywali lepsi :-). Ma żonę, o dzieciach nic nie wiem. Jest trochę nieodpowiedzialny, przynajmniej w stosunku do prasy, często chce gadać z Harry'm.

9.ALBUS DUMBLEDORE- obecny i najlepszy dyrektor Hogwartu. Bardzo przyjemny, dociekliwy i wyrozumiały. Wielokrotnie nagradzał naszą trójkę za łamanie regulaminu w honorowy sposób. Jest już co prawda stary, ale zawsze pamięta aby podkraść uczniowi Fasolkę Bertiego Botta ;-) . Więcej o nim w Dyrektorach Hogwartu!
10.TOM MARVOLO RIDDLE/VOLDEMORT- przechodzą mnie ciarki podczas wymawiania tego nazwiska. Pospolicie zwany Sami-Wiecie-Kim lub Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać mężczyzna jest naprawdę upiorną postacią. Pozabijał setki osób, niewinnych lub tych, które poprostu stanęły mu na drodze. Kiedyś był miłym chłopcem, który został przydzielony do Slytherinu, potem stał się zabójcą. Z resztą moje słowa nie oddadzą tego, jaki on naprawdę jest. Przeczytajcie lepiej pozycję Mroczne Czasy, bo jej autor jest geniuszem w tej dziedzinie...
 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki