Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Pamiętnikiem opiekuje się Aramil
Do 30 listopada 2007r pamiętnikiem opiekowała się Sarenka-13

Chatka Hagrida

[ Powrót ]

Środa, 10 Czerwca, 2009, 10:33

I wszystko zmierza ku dobremu, cz. 2

Druga część rozległego wątku. W jednej notce miały być trzy wątki, ale postanowiłem podzielić wątki na osobne notki. Nie wiem, czy o tym wspominałem. No ale. Chciałem przeprosić za zwlekanie z dodaniem notki. Sprężyłem się i dodałem. Życzę miłego czytania, chociaż powątpiewam w szaleństwo po przeczytaniu tego wpisu.

***

Droga do gabinetu Dumbledore’a ciągnęła się niemiłosiernie. Wydawało się, jakby te metry się oddalały, a nie na odwrót. Tak, bałem się tej rozmowy. Raz, że McGlock mogła być tam wcześniej i wcisnąć jakiś kit dyrektorowi. Dwa, że miała świadka. Ja miałem dzieciaki, a zważywszy na to, że psor wiedział o tym, że zawsze mnie poprą, miałem przechlapane. Oj.
Doszedłem jakoś do gargulców, potem po schodach do drzwi. Miałem pukać, ale stanąłem wryty przed drzwiami z dłonią zaciśniętą w pięść i będącą w małej odległości od szyby. Paraliż na miejscu. Głos Dumbledore’a dodał mi odwagi.
- Wchodź, Hagridzie!
Onieśmielony wszedłem do pomieszczenia. Dziwne urządzenia jak zwykle znajdowały się na biurku dyrektora. Do tego cicho pracowały. Nigdy nie wiedziałem, po co mu one.
- Dzień dobry, psorze.
- Witam, Hagridzie. Co cię do mnie sprowadza? – spytał, po chwili dodając – Ach tak, jasne.
Przełknąłem głośno ślinę. A jednak już tu była. Jak ostrą reprymendę przyjdzie mi przyjąć? W końcu krył mnie nie pierwszy raz. Cierpliwość ma swoje granice…
- Była u pana…
Nie musiał odpowiadać. Za moimi plecami dobiegło pukanie do drzwi. Nie czekając na odpowiedź ktoś wszedł do pomieszczenia. Okazało się, że ową osobą była… McGlock. Spiorunowało mnie. Po co ona tutaj? Jeszcze jej nie było? O co w tym wszystkim chodzi?
- Witam profesor McGlock – przywitał ją uprzejmie dyrektor, wstając i zapraszając gestem ręki, aby usiadła. Po chwili skierował wzrok i na mnie – Lepiej by było, gdybyś też usiadł, Hagridzie.
Rzuciłem mu nieprzytomne spojrzenie, pomieszanie z oburzeniem i niewiedzą wymalowaną na ustach. Nie zastosowałem się do poleceń dyrektora, stałem jak stać miałem.
- Muszę chyba prosić cię Hagridzie, abyś zajął miejsce obok pani profesor – uśmiechnął się uprzejmie, ale w jego oczach zobaczyłem błysk. Błysk, któremu nie mogłem się przeciwstawić. Usiadłem w fotelu, nie spoglądając na McGlock i na Dumbledore’a. Zająłem się oglądaniem swoich butów. Powinienem je wyczyścić, jak wrócę. Tak, to dobra myśl.
- Po co nas pan wezwał, dyrektorze? – z zamyślenia i odrętwienia wyrwał mnie głos tej… Kobiety.
- Ja przyszedłem sam – burknąłem. Nie wiem, czemu zabrałem głos. Nie powinienem, lepiej było nie odzywać się i czekać, co powie psor.
- Nikt się nie pytał o zdanie wielmożnego pana – fuknęła McGlock, rzucając wściekłe spojrzenie na mnie. Już miałem odpowiedzieć, nawet otworzyć usta. Jednak do akcji wkroczył Dumbledore.
- Dość!
Spojrzeliśmy na niego ze strachem. Rzadko się denerwował, więc ten obieg spraw był dość niespodziewany.
- Jesteście dorośli, a zachowujecie się jak dzieci. Mam wam coś do powiedzenia i jeśli jeszcze raz dojdzie do tego typu wymian zdań, pożegnamy się ze sobą.
W sumie miał rację. A ja nie miałem zamiaru mieć kłopotów u dyrektora. Nie wiem, jak tamta hipokrytka. Skinąłem lekko głową w geście zrozumienia.
- A pani profesor? – spytał, skłaniając na nią lekko głowę.
- Dobrze, będę spokojna – odpowiedziała, zakładając ręce na piersi. Jej, ona naprawdę zachowuję się jak jakieś dziecko!
- Łał, jaki… - urwałem w połowie zdania. Miałem przestać, przestać do cholery! Gospodarz spojrzał na mnie z surowym wyrazem twarzy. Szybko poprawiłem swój błąd – Nie, już nic.
- Świetnie – zakończył pierwszą część tego, co miało zapewne nastąpić w tym gabinecie, o tej porze, przy gościach, których się spodziewał. Zajął miejsce za biurkiem, spoglądając co chwila zza swoich okularów na mnie i McGlock – Mam wam teraz coś do powiedzenia. Nie będzie to długo trwało, jednak muszę prosić was o uwagę i wzięcie sobie moich słów do serca. Mogę na to liczyć?
Mruknęliśmy coś niezrozumiale. Najwidoczniej złapało nas poczucie winy za sytuację wcześniej. Psor raczej też nie był do końca przekonany naszymi potwierdzeniami, co widać było na jego twarzy. Był człowiekiem, który dwa razy nie pytał o to samo. No, chyba że działo się coś ważnego. I nie wiem, czy to wszystko można nazwać ważną sytuacją. Stosowną sytuacją.
- W naszej szkole było już wiele kłótni i sporów pomiędzy członkami kadry pedagogicznej. I zawsze w tej sytuacji robiliśmy to samo; wzywaliśmy skłóconych do siebie i nie, nie próbowaliśmy ich pogodzić. Miałem na myśli, że stawialiśmy im pewnego rodzaju ultimatum. Albo dojdą do porozumienia, spróbują się akceptować, nie odzywać się do siebie, unikać kłótni, sporów i zaczepek, albo będziemy musieli się pożegnać. Z oboma delikwentami. I to samo kieruję do was. Albo wóz, albo przewóz, moi drodzy.
Spojrzałem na niego ze zdziwieniem. Mamy sami dojść do porozumienia? Po tym wszystkim, co zaszło, mamy dojść do porozumienia? POROZUMIENIA?! To nie było realne, chyba sam o tym wiedział. Jasne, mówił dość pewnie i z mądrością, która kazała uwierzyć, że jednak jest jakieś wyjście.
Nastała niezręczna cisza. Dumbledore grzebał w szafkach swojego biurka, widocznie czegoś szukając.
- O, jest – powiedział widocznie usatysfakcjonowany, prostując się w fotelu. W ręku trzymał paczkę mugolskich landrynek. Cytrynowych w dodatku.
- Może któreś z państwa ma chęć na jednego? – spytał, wyciągając ku nam otwartą paczkę. Parsknąłem śmiechem, jednak grzecznie odmówiłem gestem ręki. McGlock odwróciła tylko głowę w teatralnym geście. Najwidoczniej oczekiwała innego obrotu spraw. Toś się rozczarowała, zołzo jedna podła!
Kolejna chwila cisza zapanowała w gabinecie. Może lepiej byłoby oddalić się już w swoje strony, by przemyśleć to i owo? Psor chyba pomyślał o tym samym, wstając i ruszając w kierunku drzwi.
- Mam nadzieję, że moje przemówienie nie poszło na marne, że przemyślicie je i spróbujecie jakoś wprowadzić je w życie. Widzę, że nie macie żadnych zastrzeżeń, dlatego pozwolę sobie się z państwem pożegnać. Dziękuję i miłego dnia życzę.
Wstałem i ruszyłem w kierunku drzwi, nie spoglądając (znowu) ani na dyrektora, ani na profesorkę. W drzwiach dyrektor zatrzymał mnie na chwilę i mruknął:
- Proszę cię Hagridzie, spróbuj się dostosować.
Uśmiechnąłem się promiennie, kiwnąłem głową i wyszedłem. Za mną to samo zrobiła McGlock z miną obrażoną. Wyszła bez pożegnania, idiotka. Szybkim, jak na siebie, tempem wyszedłem na korytarz. Już miałem kierować się w stronę schodów, gdy z tyłu za rękę złapała mnie… ona. Spojrzała na mnie nienawistnym wzrokiem.
- Jeśli myślisz, że po słowach dyrektora będziesz bezpieczny, to się mylisz – mówiła, obnażając zęby. Musiała być niesamowicie wściekła, naprawdę – Ty wyolbrzymiony półgłówku, jeszcze ci się dostanie, zobaczysz!
Nim zdążyłem odpowiedzieć, kopnęła mnie z całej siły w piszczel i pospiesznie zwiała. A nie mówiłem, że idiotka?
- Przeżyję – mruknąłem, patrząc w kierunku, w którym oddaliła się McGlock. Robiło się coraz ciekawiej, a ja, podobnie jak ona, nie miałem zamiaru składać broni. Wojna dywersyjna, raz proszę!

Na razie, Hagrid.

Komentarze:


Harris
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

Do you play any instruments? <a href=" http://www.abramus.org.br/category/musica/ ">tamoxifen sigma solubility</a> Wilson’s website continues to feature a photograph of her and the Kowiaks holding the “Hazing Kills” banner. She said she remains committed to filing a bill. Fraternities “didn’t block it,” she said in a brief interview last month. She said she plans to offer a bill when the Robert Champion lawsuit concludes. That may take years, Champion lawyer Christopher Chestnut said.

 


Harris
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

Do you play any instruments? <a href=" http://www.abramus.org.br/category/musica/ ">tamoxifen sigma solubility</a> Wilson’s website continues to feature a photograph of her and the Kowiaks holding the “Hazing Kills” banner. She said she remains committed to filing a bill. Fraternities “didn’t block it,” she said in a brief interview last month. She said she plans to offer a bill when the Robert Champion lawsuit concludes. That may take years, Champion lawyer Christopher Chestnut said.

 


Dallas
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

Through friends <a href=" http://www.abramus.org.br/unidades/goias/ ">generic orlistat uk</a> A DH spokesman said: "The NHS has always had to respond to patients' changing needs and expectations. As lifestyles, society, technology and medicine continue to change, the NHS needs to change also. However, NHS England are clear that this will not mean cutting, charging for or privatising services. And this does not change the fact that any changes to local services must have the support of GP commissioners, be backed by clear clinical evidence, involve local people and support patient choice.

 


Dallas
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

Through friends <a href=" http://www.abramus.org.br/unidades/goias/ ">generic orlistat uk</a> A DH spokesman said: "The NHS has always had to respond to patients' changing needs and expectations. As lifestyles, society, technology and medicine continue to change, the NHS needs to change also. However, NHS England are clear that this will not mean cutting, charging for or privatising services. And this does not change the fact that any changes to local services must have the support of GP commissioners, be backed by clear clinical evidence, involve local people and support patient choice.

 


Nolan
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

On another call <a href=" http://www.abramus.org.br/category/musica/#element ">tamoxifen buy usa</a> Dave Sarr, an environmental engineer, was walking down a nearby street when he saw people running from the Navy Yard. Sarr has seen an evacuation drill a few days earlier at the Navy Yard. "At first I thought it was another drill," Sarr said. "Then I saw an officer with his weapon drawn."

 


Nolan
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

On another call <a href=" http://www.abramus.org.br/category/musica/#element ">tamoxifen buy usa</a> Dave Sarr, an environmental engineer, was walking down a nearby street when he saw people running from the Navy Yard. Sarr has seen an evacuation drill a few days earlier at the Navy Yard. "At first I thought it was another drill," Sarr said. "Then I saw an officer with his weapon drawn."

 


Stefan
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

Could you give me some smaller notes? <a href=" http://www.abramus.org.br/category/musica/ ">nolvadex pct for test cycle</a> Camouflage is a major story this season thanks to Christopher Kane&#39;s reworking of the military print in blues and silver on his AW13 catwalk. His collection has inspired a whole new love of this combative style that has made its way to the high street. Whistles in particular took his idea and ran with it even making it a luxe look and not just reserved to days off.

 


Stefan
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

Could you give me some smaller notes? <a href=" http://www.abramus.org.br/category/musica/ ">nolvadex pct for test cycle</a> Camouflage is a major story this season thanks to Christopher Kane&#39;s reworking of the military print in blues and silver on his AW13 catwalk. His collection has inspired a whole new love of this combative style that has made its way to the high street. Whistles in particular took his idea and ran with it even making it a luxe look and not just reserved to days off.

 


Errol
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

It's serious <a href=" http://www.rbw.com.br/blog/category/web-2-0/ ">trental cr 600 mg</a> According to LG, the panel will make devices easier to grip as well as lighter in weight. The panel has LG Display's One-Glass-Solution (OGS). The company describes, dual flexible printed circuits have been inserted between the panel and touch film, thereby reducing the number of lines on the panel by more than 30 per cent.

 


Errol
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 16:21

It's serious <a href=" http://www.rbw.com.br/blog/category/web-2-0/ ">trental cr 600 mg</a> According to LG, the panel will make devices easier to grip as well as lighter in weight. The panel has LG Display's One-Glass-Solution (OGS). The company describes, dual flexible printed circuits have been inserted between the panel and touch film, thereby reducing the number of lines on the panel by more than 30 per cent.

 


Conrad
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

I read a lot <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden ">methylprednisolone oral cost</a> Ever since Blomkamp came out of nowhere with District 9 in 2009, there’s been a huge – and unfair -- weight of expectation. Casual fans will enjoy the film but for everyone else this is a major disappointment.

 


Conrad
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

I read a lot <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden ">methylprednisolone oral cost</a> Ever since Blomkamp came out of nowhere with District 9 in 2009, there’s been a huge – and unfair -- weight of expectation. Casual fans will enjoy the film but for everyone else this is a major disappointment.

 


Jeremiah
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

I'm on holiday <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden#dose ">methylprednisolone erowid</a> WASHINGTON — House Speaker John Boehner, R-Ohio, sent a letter to President Obama seeking answers to 14 questions regarding U.S. military intervention in Syria, but the speaker stopped short of seeking a formal authorization vote before the president can engage.

 


Jeremiah
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

I'm on holiday <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden#dose ">methylprednisolone erowid</a> WASHINGTON — House Speaker John Boehner, R-Ohio, sent a letter to President Obama seeking answers to 14 questions regarding U.S. military intervention in Syria, but the speaker stopped short of seeking a formal authorization vote before the president can engage.

 


Isidro
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

History <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden ">methylprednisolone 1 gm iv</a> Heat illness can occur when the body is unable to cool down. The body normally cools down by sweating. During extremely hot weather, sweating may not be enough to cool the body. That's when people can become overheated to the point of becoming ill.

 


Isidro
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

History <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden ">methylprednisolone 1 gm iv</a> Heat illness can occur when the body is unable to cool down. The body normally cools down by sweating. During extremely hot weather, sweating may not be enough to cool the body. That's when people can become overheated to the point of becoming ill.

 


Chong
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

I really like swimming <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden#text ">methylprednisolone 60 mg iv</a> APPA is the senior-most tranche of a complex package of debt amounting to GBP328m and secured by a portfolio of nursing homes. Following Southern Cross's bankruptcy in 2011, two new operators have been installed to run the portfolio under a management agreement. After a period in which liquidity had to be drawn to service note interest, at the most recent (April) interest payment date, EBITDA was sufficient to pay interest on the securitised portion of the debt facility. While this is a positive development, Fitch is concerned about the level of recoveries: the (yet-to-be-distributed) proceeds from two recently sold homes are well below the latest valuation (in 2011). Fitch notes that swap breakage costs will likely act as a drag until 2015.

 


Chong
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 17:33

I really like swimming <a href=" http://www.lukelab.com/graphs/anxiety-garden#text ">methylprednisolone 60 mg iv</a> APPA is the senior-most tranche of a complex package of debt amounting to GBP328m and secured by a portfolio of nursing homes. Following Southern Cross's bankruptcy in 2011, two new operators have been installed to run the portfolio under a management agreement. After a period in which liquidity had to be drawn to service note interest, at the most recent (April) interest payment date, EBITDA was sufficient to pay interest on the securitised portion of the debt facility. While this is a positive development, Fitch is concerned about the level of recoveries: the (yet-to-be-distributed) proceeds from two recently sold homes are well below the latest valuation (in 2011). Fitch notes that swap breakage costs will likely act as a drag until 2015.

 


Steep777
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 22:04

Could you ask him to call me? <a href=" http://www.wills-watson.co.uk/background/ ">catapres clonidine</a> &ldquo;The devil is in the details,&rdquo; Englander says. &ldquo;An increase in the number of cases the school is aware of can actually be a good sign &hellip; because if you as the adult become aware of an increased number of cases, it means that more students are reporting. That doesn&rsquo;t necessarily mean that the actual prevalence is increasing. It may just mean that students are actually doing what you want them to do, which is reporting to adults.&rdquo;

 


Steep777
Niedziela, 13 Grudnia, 2015, 22:04

Could you ask him to call me? <a href=" http://www.wills-watson.co.uk/background/ ">catapres clonidine</a> &ldquo;The devil is in the details,&rdquo; Englander says. &ldquo;An increase in the number of cases the school is aware of can actually be a good sign &hellip; because if you as the adult become aware of an increased number of cases, it means that more students are reporting. That doesn&rsquo;t necessarily mean that the actual prevalence is increasing. It may just mean that students are actually doing what you want them to do, which is reporting to adults.&rdquo;

« 1 240 241 242 243 244 245 246 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 





  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki