Startuj z namiNapisz do nasDodaj do ulubionych
   
 

Pamiętnikiem opiekuje się Dorcas Burska

[ Powrót ]

Piątek, 21 Listopada, 2008, 16:52

O wszystkim...

Bez zbędnych komentarzy dlaczego tyle mnie nie było... Może teraz uda się szybciej coś dodać...


05 kwietnia(sobota)

Wiem, długo nic nie pisałam. No ale cóż się dziwić. Po śmierci mamy byłam za bardzo załamana. Gdyby nie przyjaciele chyba dalej tkwiłabym w dołku. Po paru dniach, gdy minął pierwszy szok dostałam list od ojca. Informował mnie w nim, że mama nie żyje i prosi aby przyjechała do domu na pogrzeb. Poszłam do McGonadal, a ona porozmawiała z dyrektorem i się zgodzili. Tak, więc wyjechałam do domu na parę dni. Byli dziadkowie-rodzice mamy i wielu jej znajomych z pracy. Z domu przyjechałam jeszcze bardziej zdołowana. Tato zapowiedział, że w najbliższym czasie zamierza się wyprowadzić z naszego dawnego domu i zamieszkać w całkowicie mugolskim miejscu. Za to rodzice mamy rozmawiali z tatą i złożyli mu pewną propozycją. Uznali, że skoro tata jest mugolem to nie będzie wiedział jak powinnam być wykształcona i jak dalej mnie pokierować itp. Dlatego uznali, że dobrze byłoby, gdybym się do nich przeprowadziła i poszła od nowego roku szkolnego do Durmstrangu! Nigdy się na to nie zgodzę! Tata ma czas do namysłu do wakacji. Mam nadzieje, że się nie zgodzi. Zresztą moje zdanie chyba też się liczy. Nie chce iść do Durmstrangu! Hogwart jest najlepszą szkołą i to tu mam przyjaciół! Nie che się tam przenosić…
Z Tomem nie chodzę. Gdy wróciłam z pogrzebu ciągle chciał ze mną porozmawiać. Nie miałam siły mu się sprzeciwić i zgodziłam się na rozmowę. Strasznie wtedy potrzebowałam osoby która by mnie przytuliła, pocieszyła…i nie chodzi tylko o przyjaciółkę tylko właśnie o chłopaka. Tak więc, zgodziłam się do niego wrócić. Byliśmy chyba razem koło 2 tygodni gdy wszystko było ok. Był kochany wtedy… Jednak później zaczęły się drobne kłótnie i coraz to poważniejsze. W końcu uznałam, że to jednak nie ma sensu. Zerwałam z nim. Długo jeszcze chodził za mną i mówił że mnie kocha itp. Jednak w końcu zaczęłam go zauważyć z pewną blondynką. No cóż, jednak to nie była miłość…
Mieć takich przyjaciół jakich ja mam to skarb. Spisali się na medal. Teraz widzę, że w tym trudnym okresie dla mnie(doła miałam dość długi czas) byli naprawdę wspaniali. Często miałam różne humory. Napady płaczu, zamyślałam się…Trudno było ze mną wytrzymać. Im się udało Nawet Huncwoci w tym okresie byli inny niż zwykle. Lilka podciągała mnie w nauce. Często mi tłumaczyła czy powtarzała to, co było na lekcji, bo ja nie bardzo tego słuchałam. Nie spadłam nawet tak bardzo z ocenami. Jednak nie jestem pewna czy z Lilką pojadę do tej Akademii. Dzisiaj mają być wyniki. Lilka ma przyjść i mi powiedzieć. Bo ja przecież teraz siedzę na parapecie i w pamiętniku pisze.
Och! Chyba o wilku mowa. Ktoś wbiega po schodach. Lilka wpadła do dormitorium jak burza.
-Dorcas jedziemy tam!- krzyknęła i wybiegła.
I znowu zostałam sama. Trudno powiedzieć czy się ciesze, ale ciekawi mnie jak tam będzie. Lilka za dużo nie znalazła w książkach na temat tej szkoły, więc nie wiem czego się spodziewać. Wiem tylko, że jest tam przez prawie okrągły rok ciepło. Ale nic po za tym. Chciałabym poznać jakieś nowe, ciekawe osoby. Może nauczę się czegoś ciekawego. Jeśli dobrze pamiętam to wyjazd za jakieś 2 tygodnie… Może a nuż w tym czasie gdzieś jeszcze coś znajdziemy na temat tej szkoły. Może coś przeoczyłyśmy. Trzeba będzie poszukać jeszcze. A tak nawiasem mówiąc(a może pisząc?) ciekawe gdzie Lilka pobiegła.
Chyba ktoś idzie. Do dormitorium weszła Jesica.
-Słyszałam że obie jedziecie-powiedziała i uśmiechnęła się.
-To już wiesz?- zdziwiłam się, że wiadomości tak szybko się rozchodzą. Przecież McGonadal miała wszystkich osobiście informować.
-Lilka mi powiedziała. Jest przeszczęśliwa. Cieszy się że nie będzie miała do czynienia z Jamesem.- Jesica mówiła i szukała czegoś w szafce.
-Podejrzewam, że będzie do niej pisał rano i wieczorem…a może jeszcze i w południe…-udałam, że się zastanawiam ale Jesica zaczęła się śmiać. Wtedy do dormitorium weszła Lilka.
-Z czego się śmiejecie?- zapytała.
-Zastanawiamy się ile razy dziennie będziesz dostawać listy od Rogacza…-nie skończyłam zdanie, bo oberwałam poduszką -ał! Za co?- krzyknęłam.
-Uznajmy, że za twoje myśli!- spojrzała na moje dłonie w których trzymałam pamiętnik.-piszesz w pamiętniku?
-Tak-odpowiedziałam. Ruda uśmiechnęła się. Przez ten cały czas namawiała mnie żebym to wszystko z siebie wyrzuciła(na początku wszystko trzymałam w sobie, nie potrafiłam tak jak dawniej wyżalić się Lilce jak to zwykle bywało) i uznała że dobrze byłoby, abym napisała to wszystko w pamiętniku. Właśnie wtedy nie potrafiłam się do tego zebrać. I nawet teraz nie potrafię tego wszystkiego tak dokładnie opisać. Jak się czułam, co myślałam…wiadomo byłam załamana, ale nic więcej…
Chciałabym znowu być małą dziewczynką, która miała mamę zawsze przy sobie. Znowu iść na długi spacer po parku, robić ciasto czy kolacje razem z nią. Śmiać się, żartować, rozmawiać, iść na zakupy… Po prostu mieć ją przy sobie, muc się przytulić, wyżalić… Nie będzie jej ze mną przy najważniejszych chwilach mojego życia. Gdy powiem ,,tak” na ślubnym kobiercu, gdy dowiem się że jestem w ciąży… Moje dzieci nigdy nie poznają babci…mamy swojej mamy… Mama już nigdy nie poradzi co powinnam zrobić, jak się zachować, co wybrać…
-Hej Dorcas słyszysz? -poderwałam niechętnie głowę znad zeszytu-idziemy na spacer. Nie przyjmujemy żadnego sprzeciwu. Pisanie dokończysz później.
-Ale Lily ja nie mam żadnej ochoty na spacer…-próbowałam ją przekonać żeby poszły na same, ale były nieubłagane. Teraz czekają na mnie w PW. Chyba jednak się nie wymigam od tego spaceru. No cóż, no to idę.


***
Gratuluje wszystkim, któym się udało to przeczytać:)

Komentarze:


Aleksa
Piątek, 21 Listopada, 2008, 22:15

Calkiem fajna ta notka! juz sie nie moge nastepnej doczekac xD
Pozdro =*

 


Lily
Sobota, 22 Listopada, 2008, 18:34

Fajna notka.! xD.
Ale zabrakło mi w niej czegoś.! :D

I to chyba Huncwotów.! ;P

Pozdrawiam :*:*

P.S. Czekam na następną nocie.! :*

 


mara
Sobota, 22 Listopada, 2008, 20:05

Hej a co z Syriuszem???!!?

Notka wspaniała zresztą jak zwykle!

PZDR :*

 


Lara (Roxanne)
Wtorek, 25 Listopada, 2008, 21:48

Dorcas, notka bardzo ciekawa. Nie było w niej tak dużo akcji jak poprzednio, lecz jednak bardzo mi się podobała. Była inna. Pełno uczuć, przeżyć... Bardzo ładnie opisujesz ten kryzys... Notka taka jaką pamiętnik powinien mieć. Stawiam P.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
Lara

 


Bebitka
Sobota, 29 Listopada, 2008, 18:28

Bardzo dziękuję za miły komentarzyk na Al`u.
Twój pamiętnik też bardzo mi się podoba.
Zgadzam się z poprzedniczką:notka pełna refleksji.
Oby tak dalej.
Pozdrawiam!

 


Nutria (Hanna i Rose)
Poniedziałek, 01 Grudnia, 2008, 15:50

Wpisik był bardzo fajny, tak mało życia jest w Dorocas, że idealnie podkreśla to jej nastrój po śmierci mamy i czyni całość bardziej wiarygodnym. Wywnioskowałam z wpisu, że szykuje się nieco akcji w akademii. Czekam z niecierpliwością na następny wpis.
Pozdrawiam:)

 


Syrcia
Niedziela, 07 Grudnia, 2008, 13:50

Eh... notka.... dobijająca, nie powiem... Ale właśnie dlatego fajna ;D Bo nieraz jak coś wesołego czytamn to mnie brzuch boli ze śmiechu a teraz takie smutaśne... Fajna odskocznia :*
Błędów... Nie widziałam^^
Końcówka jest wzruszająca, naprawdę mi gały zwilgotniały :(
Kiedy nota nota?!
Napisz mi w komciu^^
O, włacha. Nowa nota w Nowej Księdze Huncwotów.
Zapraszam i pzdr!!

 


Marta G/ZKP
Poniedziałek, 08 Grudnia, 2008, 21:22

Poruszająca i ponura, ale pięknie napisana, z serca. Za to dziękuję i zapraszam do Dracona Malfoya, ważna infomacja!

 


c
Niedziela, 01 Lutego, 2009, 12:25

A gdzie następna?

 


Leah Lovry
Niedziela, 08 Lutego, 2009, 18:20

Naprawdę bardzo mi się podoba. Jestem pod wrażeniem.
Tu było tyle emocji. Niemal wyczuwałam tę atmosferę.
To było takie smutne.
Umiałaś idealnie wczuć się w swoją bohaterkę. Napisałaś to tak, że sama czułam to, co twoja bohaterka.
Mogę ci tylko pozazdrościć talentu i schować się w najdalszym kącie.
Błędów nie widziałam, poza tym, że czasem nie stawiasz spacji przed i po myślniku.
Mam nadzieję, że szybko coś jeszcze napiszesz :)

 


Mia
Poniedziałek, 02 Marca, 2009, 17:41

Zapraszam do Madame Malkin! Chcesz się upodobnić do swojej ulubionej sagi powieści o Harrym Potterze? Skorzystaj z naszych porad! Pierwsze porady już w krótce :) Kącik Madame Malkin w Ciekawych Działach :D Serdecznie Zapraszamy!

 


Parvati Patil (ZKP)
Wtorek, 24 Marca, 2009, 18:03

Droga Autorko!
Z przykrością informuję Cię, iż dostajesz pierwsze ostrzeżenie. Od osatniego wpisu minęło pół roku. Mamy nadzieję, że dodasz szybko nową notkę!
W imieniu ZKP,
Parvati Patil

 


Sweet_Lady_xB
Poniedziałek, 30 Marca, 2009, 14:29

i nie chodzi tylko o przyjaciółkę tylko właśnie o chłopaka.<------ czy nie uważasz, że to głupio brzmi? Może nie tyle głupio, ile nie pasuje stylistycznie, powtórzyłaś się. Zauważyłam wiele takich błędów, a to tylko jeden z nich.
Notka byłaby ciekawa, gdyby nie te zdania przez które ciężko się ją czyta.
PS zauważyłam, że większość stawia tu oceny, cóż mogłabym ci za nią postawić? Może Z.

 


Syrcia
Czwartek, 14 Maja, 2009, 18:46

...eeej... gdzie nota?

 


Aga
Czwartek, 28 Maja, 2009, 18:16

masz w planach dodać cokolwiek?

 


Parvati Patil (ZKP)
Czwartek, 18 Czerwca, 2009, 15:35

Droga Dorcas, bardzo proszę o wpis w czasie wakacji, ponieważ inaczej będę musiała dać Ci we wrześniu drugie ostrzeżenie, a bardzo tego nie chcę!
W imieniu ZKP,
Parvati Patil

 


Shad
Czwartek, 09 Lipca, 2009, 16:47

Cześć. Jestem z wirtualneg Hogwartu. Tak, wiem... To spam, ale nie ma innego sposobu na znalezienie ludzi... :) Przejdę do rzeczy. Szukamy osób, które mają wyobraźnię, najczęściej piszą opowiadania, ponieważ wirtualny hogwart jest to forum na którym sam jesteś uczniem i piszesz swoją historię. Poznajesz przyjaciół, zdobywasz punkty, spędzasz czas na śwetnej zabawie. :) Może akurat to Cię zainteresuje.
www.hogwart.fora.pl
Pozdrawiam.
Shad

 


Shad
Czwartek, 09 Lipca, 2009, 16:47

Cześć. Jestem z wirtualneg Hogwartu. Tak, wiem... To spam, ale nie ma innego sposobu na znalezienie ludzi... :) Przejdę do rzeczy. Szukamy osób, które mają wyobraźnię, najczęściej piszą opowiadania, ponieważ wirtualny hogwart jest to forum na którym sam jesteś uczniem i piszesz swoją historię. Poznajesz przyjaciół, zdobywasz punkty, spędzasz czas na śwetnej zabawie. :) Może akurat to Cię zainteresuje.
www.hogwart.fora.pl
Pozdrawiam.
Shad

 


Doo (pam. Mary Ann)
Sobota, 17 Października, 2009, 20:30

Dorcas! Napisz coś wreszcie!
To był jeden z moich dwóch ulubionych pamów na tej stronie na długo, zanim nie zaczęłam sama pisać.
Nie pozwól umrzeć temu pamiętnikowi.
PS. Wpadnij do mnie.

 


...
Czwartek, 21 Stycznia;, 2010, 20:38

Ey. ey.!

daj wreszcie next notke. xd.

1 2 3 4 »

Twój komentarz:
Nick: E-mail lub strona www:  

| Script by Alex

 

  
Kolonie Harry Potter:
Kolonie Travelkids
  
Konkursy-archiwum

  

ŻONGLER
KSIĘGA HOGWARTU

Nasza strona JK Rowling
Nowości na stronie JKR!

Związek Krytyków ...!
Pamiętnik Miesiąca!
Konkurs ZKP

PAMIĘTNIKI : KANON


Albus Severus Potter
Nowa Księga Huncwotów
Lily i James Potter
Nowa Księga Huncwotów
Pamiętnik W. Kruma!
Pamiętnik R. Lupina!
Pamiętnik N. Tonks!
Elizabeth Rosemond

Pamiętnik Bellatrix Black
Pamiętnik Freda i Georga
Pamiętnik Hannah Abbott
Pamiętnik Harrego!
James Potter Junior!
Pamiętnik Lily Potter!
Pamiętnik Voldemorta
Pamiętnik Malfoy'a!
Lucius Malfoy
Pamiętnik Luny!
Pamiętnik Padmy Patil
Pamiętnik Petunii Ewans!
Pamiętnik Hagrida!
Pamiętnik Romildy Vane
Syriusz Black'a!
Pamiętnik Toma Riddle'a
Pamiętnik Lavender

PAMIĘTNIKI : FIKCJA

Aurora Silverstone
Mary Ann Lupin!
Elizabeth Lastrange
Nowa Julia Darkness!

Joanne Carter (Black)
Pamiętnik Laury Diggory
Pamiętnik Marty Pears
Madeleine Halliwell
Roxanne Weasley
Pamiętnik Wiktorii Fynn
Pamiętnik Dorcas Burska
Natasha Potter
Pamiętnik Jasminy!

INKUBATOR
Alicja Spinnet!
Pamiętnik J. Pottera
Cedrik Diggory
Pamiętnik Sarah Potter
Valerie & Charlotte
Pamiętnik Leiry Sanford
Neville Longbottom
Pamiętnik Fleur
Pamiętnik Cho
Pamiętnik Rona!

Pamiętniki do przejęcia

Pamiętniki archiwalne

  

CIEKAWE DZIAŁY
(Niektóre do przejęcia!)
>>Księgi Magii<<
Bestiarium HP!
Biografie HP!
Madame Malkin
W.E.S.Z.
Wmigurok
OPCM
Artykuły o HP
Chatka Hagrida!
Plotki z kuchni Hogwartu
Lekcje transmutacji
Lekcje: eliksiry
Kącik Cedrica
Nasze Gadżety
Poznaj sw�j HOROSKOP!
Zakon Feniksa


  
Co sądzisz o o zakończeniu sagi?
Rewelacyjne, jestem zachwycony/a!
Dobre, ale bez zachwytu
Średnie, mogłoby być lepsze
Kiepskie, bez wyrazu
Beznadziejne- nie dało się czytać!
  

 
© General Informatics - Wszystkie prawa zastrzeżone
linki